Papierośnica – czy może być symbolem luksusu

Papierośnica – czy może być symbolem luksusu

Palenie papierosów zabija, ale nie oszukujmy się. Słyszymy o tym od lat i nie zmienia to za bardzo naszego podejścia do nich. Nie zmienia to jednak faktu, że powinno walczyć się z tym nałogiem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby czerpać z niego korzyści, prawda? Brzmi to dość niedorzecznie, ale od lat zauważamy, że osoby palące papierosy są bardziej poważane, a przez to łatwiej otrzymują awanse oraz podwyżki. Nie, nikogo nie namawiamy do tego, aby rozpoczął swoją przygodę z paleniem, ale osoby uwikłane w nałóg, mogą z niego korzystać.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem sklep.solier.pl, który w swoim asortymencie posiada m.in. eleganckie papierośnice i etui na papierosy – https://sklep.solier.pl/pol_m_Akcesoria_Etui-na-papierosy-i-papierosnice-697.html.

Wpływ społeczny

Ludzie lubią osoby silne, umiejące się postawić i zawalczyć o swoje. Łączą również niektóre elementy zachowania właśnie z poczuciem zaradności oraz ambicji. Wszystkie te cechy można śmiało powiązać z osobami palącymi, prawda? Mimo że ciężko odnaleźć tutaj logiczne argumenty, to właśnie ci, którzy raz na kilka godzin sięgają po papierosa, wydają się lepsi od innych. Nie mówimy tutaj jednak o piętnastolatkach, którzy chowają się za szkołą, ale ludziach biznesu – managerach, dyrektorach oraz prezesach. Wszyscy oni mają jedna wspólną cechę, niezależnie od rodzaju palonych papierosów, nie wykorzystują oni oryginalnych paczek, które zastępują papierośnicami. Różnią się one pomiędzy sobą kolorem, rozmiarem oraz ilością ozdób, ale jedno jest pewne — wyglądają naprawdę dobrze, a osobie, która z nich korzysta, dodają prestiżu.

Czym jest papierośnica?

Jest to niewielkie pudełeczko, zazwyczaj wykonane z metalu, w którym można przechowywać papierosy. To dość luźna definicja, ponieważ różnią się one od siebie pod wieloma względami, co zresztą sygnalizowaliśmy wcześniej. Etui na papierosy może przybierać wszak różnorakie formy. Niektóre z nich przypominają kształtem zwykłe paczki od papierosów, z tym że pozbawione są niepotrzebnych naklejek. Częściej można jednak spotkać spłaszczone opakowania, które kojarzyć mogą się z etui telefonu albo pudełeczkiem na biżuterię. Papierosy umieszcza się w nich w specjalny sposób, a służą do tego specjalne gumki, których zadaniem jest przytrzymywanie papierosów wewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy gwarancję, że nie rozsypią się one w torbie albo podczas otwierania opakowania. Nikt z nas na pewno nie ma ochoty na to, aby smakować ubłoconych papierosów, prawda? Można powiedzieć, że projektanci nas przed tym uratowali.

Jak wybrać papierośnicę?

Wiemy już, że etui na papierosy jest ciekawym gadżetem, który może przynieść nam niemałe korzyści. Trzeba jednak wiedzieć, jaki model dobrać dla siebie. I tutaj od razu zaznaczamy. Jedna taka paczuszka na długo nie wystarczy, ponieważ nie pasuje do wszystkiego. Bardzo elegancki model sprawdzi się przy okazji służbowych wyjść albo spotkań z klientami, ale nijak nie wkomponuje się w strój wieczorowy. W tym wypadku postawilibyśmy na złoto albo dodatki z kamieni szlachetnych. Warto też pamiętać o spotkaniach z przyjaciółmi albo rodziną, na które nie wypada zabierać bardzo drogiego modelu, ponieważ kłóciło będzie się to z przyjazną atmosferą takich spotkań. Tutaj idealnie nada się coś w kolorze drewna — grunt to unikać czerni i zdobień!

Etui na papierosy – luksus w nowym wydaniu

W dzisiejszych czasach dość trudno jest pokazywać standard swojego życia, a przy okazji nie emanując nim na prawo i lewo. Nie ma przecież nic gorszego niż osoba chodząca do sklepu spożywczego w garniturze. We wszystkim trzeba znaleźć umiar, dlatego i w przypadku papierośnic nie warto przesadzać. Lepiej jest od czasu do czasu wziąć ze sobą oryginalną paczkę papierosów niż afiszować się z czarnym pudełeczkiem. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to tak naprawdę nowa forma luksusu, ponieważ pierwsze papierośnice znane były jeszcze w dziewiętnastym wieku. Popyt na nie po prostu zmalał, kiedy do masowej produkcji trafiły paczkowane papierosy, które w założeniu nie potrzebowały dodatkowych opakowań.

Podsumowanie:

Reasumując, etui na papierosy jest ciekawym dodatkiem, który może sprawić, że będziemy lepiej odbierani przez społeczeństwo, ponieważ zastąpimy kawałek tektury na metalowe cudo, które prezentuje się lepiej, a przy okazji nie wskazuje od razu na swoją zawartość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij