Odśwież swój styl na nowy rok!

Odśwież swój styl na nowy rok!

Nowy rok, nowa ja! Jeżeli właśnie takie hasło przyświecało ci podczas pisania postanowień noworocznych, nie odkładaj wprowadzenia ich w życie. Styczeń jest znakomitym momentem na dokonywanie zmian i szukanie nowych rozwiązań. Dotyczy to także indywidualnego stylu ubierania się, który jest przecież jednym z najprostszych sposobów na wyrażenie siebie. Wprowadzone do niego zmiany nie muszą oznaczać drastycznej metamorfozy. Często wystarczy wyłącznie wymiana części elementów garderoby lub dodanie do nich ciekawych akcesoriów. Nawet tak proste odświeżenie własnego look’u pomoże ci lepiej wejść w ten rok.

Poszukaj inspiracji

Jeżeli znudził ci się twój dotychczasowy sposób ubierania, dobrym rozwiązaniem jest poszukanie inspiracji. W szczególności, jeżeli wiesz, że chcesz coś zmienić, ale nie wiesz jeszcze co i na co. Odpowiednią dawkę pomysłów znajdziesz między innymi na mediach społecznościowych poprzez przeglądanie modowych kont. Mogą być to zarówno profile poszczególnych marek, jak i influencerek z branży czy tak zwanych „it-girls”. Wiele z nich ma swój indywidualny styl, w którym różnorodne elementy łączą się w ciekawy, niestandardowy sposób. Pamiętaj, że sztuka inspirowania się nie polega na dokładnym kopiowaniu każdej stylizacji i próbie upodobnienia się do kogoś innego. Ma ona na celu podpatrywanie połączeń oraz rozwiązań, na które dotąd nie wpadłaś. Dają możliwość eksperymentowania i przenoszenia do swojego stylu tylko tych elementów, które ci pasują i w których czujesz się dobrze.

Zrób przegląd szafy

Kiedy wiesz już, co chciałabyś zmienić i jak wyglądać po odświeżeniu swojego stylu, powinnaś wykonać kolejny, niezwykle istotny krok. Jest nim przegląd szafy i chociaż brzmi to przytłaczająco, to nie warto z niego rezygnować. Powinnaś przejrzeć dokładnie całą jej zawartość i dokonać odpowiedniej selekcji. Wyrzuć zniszczone ubrania, których już od dawna nie nosiłaś. Te, które przestały ci się podobać, ale są w dobrym stanie, możesz wystawić na sprzedaż lub oddać na cele dobroczynne. Dzięki temu zrobisz miejsce na nowe ubrania oraz akcesoria damskie, ale przede wszystkim będziesz dokładnie wiedzieć, co już posiadasz. Na takiej podstawie znacznie łatwiej jest określić, co chciałabyś dokupić, a część z elementów odkryjesz na nowo. Jeżeli dawno nie robiłaś przeglądu swojej odzieży oraz obuwia, zastosuj bardzo prostą metodę – zaplanuj sobie porządki na kilka dni. Wyrzucenie wszystkiego na raz poza szafę tylko zdemotywuje cię do selekcji, a niemal wszystko wróci z powrotem na swoje pierwotne miejsce.

Skorzystaj z wyprzedaży

Jak co roku wraz z pierwszymi dniami stycznia sklepy rozpoczynają swoje wyprzedaże. W tym czasie można znaleźć naprawdę ciekawe oferty, dzięki czemu będziesz mogła zaopatrzyć się w nowe akcesoria, odzież czy obuwia w cenie niższej niż standardowa. Zanim jednak wybierzesz się na modowe łowy, zrób listę tego, co chcesz kupić. Im więcej szczegółów umieścisz przy każdym produkcie, tym łatwiej będzie ci go znaleźć. Jest to również znakomita okazja do zrobienia zakupów w sklepach, które normalnie są poza twoimi finansowymi możliwościami. Sprawdź ich asortyment w szczególności, jeżeli poszukujesz klasycznych, ponadczasowych ubrań, które chcesz nosić przez dłużej niż tylko jeden sezon. W końcu niejednokrotnie to cena idzie w parze z jakością. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzać informacje zamieszczone na metkach ze szczególnym uwzględnieniem składu. Od niego przede wszystkim zależy komfort noszenia oraz sposób optymalnej pielęgnacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij