Najważniejsze zasady nawilżania cery tłustej

Mimo że cerę tłustą charakteryzuje nadaktywność gruczołów łojowych, to w codziennej pielęgnacji nie należy pomijać zabiegów nawilżających. Rezygnacja z nich może prowadzić do nasilenia efektu świecenia się czy lepkości skóry. Aby zapewnić skórze optymalne warunki, warto sięgnąć po dermokosmetyki!

Oczyszczanie przed nawilżaniem

To jedna z najważniejszych zasad pielęgnacji skóry tłustej. Ze względu na jej tendencję do produkcji nadmiernej ilości sebum, a także osadzające się w ciągu dnia różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak kurz czy makijaż, zanim nałoży się krem nawilżający do twarzy, należy przeprowadzić zabieg oczyszczania, z użyciem emulsji myjącej bądź pianki. Regularnie wskazane są też peelingi, najlepiej o charakterze enzymatycznym, które mechanicznie nie podrażniają powierzchni skóry, a działają złuszczająco. Do oczyszczania cery tłustej warto sięgnąć po dermokosmetyki ze względu na ich działanie sebostatyczne i antybakteryjne. Wolna od obciążających i utrudniających właściwe funkcjonowanie zabrudzeń skóra lepiej wchłania składniki produktów stosowanych w dalszych etapach pielęgnacji, przez co ich skuteczność jest bardziej efektywna.

Pamiętaj o tonizacji!

Ten zabieg należy wykonywać zawsze po oczyszczaniu, ale jeszcze przed nawilżaniem. Dzięki niemu skóra odzyskuje równowagę pH na powierzchni. Tonizujące dermokosmetyki działają też kojąco na podrażnienia i wpływają na usprawnienie pracy gruczołów łojowych. Utrwalają efekt oczyszczenia oraz zmiękczają wstępnie naskórek, przygotowując go do przyjęcia kremu czy balsamu nawilżającego.

Nawilżanie cery tłustej

Nawilżanie stanowi trzeci, ale nie mniej ważny zabieg pielęgnacyjny cery tłustej, który dobroczynnie wpływa na wygląd i samopoczucie skóry twarzy. Aby przyniósł odpowiednie korzyści i nie nasilił nieestetycznych cech cery tłustej, zawsze musi być wykonywany jako ostatni, czyli poprzedzony oczyszczaniem i tonizacją. Do nawilżania najlepiej sięgnąć po dermokosmetyczny produkt tej z samej linii Cetaphil. Dzięki temu pielęgnacja od początku do końca ma charakter kompleksowy. Składniki produktów do zabiegów oczyszczania, tonizacji i nawilżania uzupełniają się, zapewniając całościową opiekę cery. Dermokosmetyki do cery tłustej wyróżnia formuła wolna od sztucznych silikonów i zapychających olejów, a dzięki temu, że konsystencja jest lekka, kremy nawilżające nie tylko łatwo się rozprowadzają, lecz także szybko wchłaniają, nie pozostawiając lepkiego, świecącego filmu.

Jak aplikować krem?

Ważne, aby nie wcierać produktu w skórę, a delikatnie ją rozprowadzić ruchem głaskania, np. od środkowej linii twarzy w kierunku zewnętrznym. Dodatkowo można wybrany krem wklepać opuszkami palców w newralgicznych miejscach twarzy, czyli tych bardziej delikatnych, przy powiekach i nosie bądź na czole. Krem nawilżający do cery tłustej powinien być stosowany regularnie, przy czym na dzień i na noc powinien być inny, specjalnie dedykowany. Za dnia bowiem kremy mają funkcje ochronne, a na noc bardziej regeneracyjne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij