Na co zwracać uwagę kupując złoty pierścionek?

Kupno złotego pierścionka może nie być łatwym zadaniem. Naprawdę warto znać zasady, które pomogą ci w podjęciu dobrej decyzji. Złoty pierścionek to ozdoba symbolizująca ważny gest – często miłość i dążenie do trwałego partnerstwa. Jak wskazują wzory i dzieła sztuki, od czasów starożytnych noszenie pierścionka oznaczało miłość i oddanie. To, co teraz możemy znaleźć na rynku złotniczym, zupełnie się różni od tego, co istniało w przeszłości. Jednak w wyborze złotego pierścionka chodzi o znalezienie zarówno pięknego, jak i trwałego prezentu.

Kolor złota

Kiedy wybierasz złoty pierścionek, wszystko zaczyna się od koloru. Każdy element będzie inaczej wyglądać w czystym, jasnym lub ciemnym kolorze. Kolor złota jest ustalany przez skład swoich domieszek. Mieszanka składników wpływa na wygląd szlachetnego kruszcu. Na początek warto wiedzieć podstawowe informacje na temat kolorów:

 • Czysty złoty pierścionek odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ pierścionki typu solid gold są stosunkowo trwałe i solidne.
 • Żółty złoty pierścionek otrzymał swoją nazwę od domieszki żelaza, która czyni go jaśniejszym i jest dość wyraźna i błyszcząca.
 • Białe złoto można znaleźć z domieszką glinu i magnezu, przy zastosowaniu oferując subtelne odcienie szarości i różu.

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne włączone w wybrany pierścionek są również bardzo ważne. Istnieje wiele możliwości, od czystych i naturalnych kamieni, po bardziej współczesne, jak sztuczne diamenty. Pełniejszy obraz korzyści pochodzących z losowych lub konkretnych opcji pozwala na więcej swobody wyboru i zapewnia lepszy rezultat.

 • Szmaragdy i jaspisy mają unikalny wygląd i wyglądają tak samo świetnie w pojedynczym lub podwójnym wykonaniu. Warto też sprawdzić, czy kolor został zachowany za pomocą specjalnej techniki.
 • Koral jest stosowany w pierścionkach od czasów starożytnych. Pasuje do wielu różnych stylów, ale nie łączy się z wszystkimi metalami i dlatego trzeba na to uważać.
 • Rubiny są cenione za swój intensywny czerwony kolor, dzięki czemu są idealnym wyborem do symbolizowania miłości.
 • Perły zazwyczaj mają jasną barwę. Wygląd perły opiera się głównie na jej jakości i powinien być sprawdzany niezależnie od wyglądu pierścionka.

Kształt pierścionka

Kształt złotego pierścionka jest bardzo istotny. Podczas wyboru pierścionka musisz wziąć pod uwagę jego kształt, tak aby lepiej pasował do twojej ręki i był estetyczny. Poniżej przedstawionych jest kilka przykładów różnych kształtów pierścionków.

 • Okrągły pierścionek ma regularne krawędzie i jest idealny do prezentów, ponieważ oznacza trwałość i idealność związku.
 • Kwadratowy lub prostokątny pierścionek jest zazwyczaj noszony przez mężczyzn i wygląda elegancko na dużych palcach.
 • Pierścionek w kształcie litery U jest również modny i to idealny wybór dla tych, którzy lubią niecodzienny styl.
 • Owalny pierścionek to bardziej zaokrąglony zegarek z zaokrąglonymi krawędziami, który wygląda subtelnie na nadgarstkach i palcach.

Jest wiele czynników do rozważenia przy wyborze złotego pierścionka. Kluczem jest zrozumienie swoich potrzeb i informacji, które dotyczą kamieni ozdobnych, kolorów i kształtów. Przeanalizuj wszystkie elementy i wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie. Dzięki bogatej wiedzy na temat wszystkich istotnych czynników można znaleźć złoty pierścionek, z którego będziesz zadowolony i będziesz w nim prezentować się doskonale.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij