Meble nowoczesne – prostota i coś jeszcze…

Decydując się na nowoczesną aranżację wnętrza naszego domu bądź mieszkania, musimy wziąć pod uwagę umieszczenie w nim nowoczesnych mebli. Niby nic w tym dziwnego ale… no właśnie – czym one tak naprawdę są?

Pojęcie „nowoczesne meble” jest bardzo szerokie. Może ono dotyczyć swoistej funkcjonalności, na którą coraz częściej stawia się akcent. Może też dotyczyć charakterystycznej budowy, która – nie ukrywajmy – ma swoje wady i zalety. Nowoczesność może też dotyczyć zastosowania ciekawych, wcześniej niespotykanych wzorów i kształtów, które byłyby nie do pomyślenia w konserwatywnie urządzonych wnętrzach.

Czym tak naprawdę są nowoczesne meble?

Jak już powiedzieliśmy, nowoczesne meble dotyczą wielu różnych aspektów. Oto one:

1. Charakterystyczna budowa – meble nowoczesne są wykonane znacznie „oszczędniej” niż kiedyś. Dawniej, mieliśmy do czynienia z masywnymi, tradycyjnymi bryłami. Dziś jest zupełnie inaczej. Po prostu, meble nowoczesne są swoistym przeciwieństwem tego, co było kiedyś.

2. Specyficzny kształt i zastosowanie. Przykład? Zaprojektowana jakiś czas temu funkcjonalna meblościanka, która zajmowała bardzo mało miejsca. Na czym polegał jej fenomen? Mebel ten, był po prostu „płytą” nakładaną i mocowaną na ścianę. „Płyta” ta, stawała się meblościanką w momencie, gdy… poszczególne jej elementy obracaliśmy do położenia poziomego. W ten sposób, otrzymywaliśmy prostą, wytrzymałą i przede wszystkim funkcjonalną meblościankę, w której rozmiar użytkowy był określany przez nas samych, co zresztą ma zastosowanie w przypadku bardzo małych pomieszczeń.

3. Zastosowanie charakterystycznych, specyficznych „dodatków”. Bez obaw – nie chodzi tu wcale o tony niepotrzebnych zdobień. Wręcz przeciwnie, nowoczesne meble wprowadzają dodatki, które są bardzo funkcjonalne. Przykład? Podświetlenie niewielkimi diodami LED, włączającymi się w momencie otwierania konkretnej szafki. Proste? Jak najbardziej. A efekty wizualne są przepiękne…

4. Ciekawe wzornictwo. Tu nie trzeba komentarza. Wystarczy, że wyobrazimy sobie np szafkę z motywem Andy’ego Warhola…

Jak widać, meble nowoczesne to nie jest jakiś abstrakcyjny styl. To prawdziwe meble, które – dzięki swoim cechom – warto polecić wszystkim miłośnikom nowoczesności w domu. Jeśli również i Wy do nich należycie, polecamy przejrzeć nowoczesne meble na enyoart.pl. Znajdziecie tam ich ogromny wybór i co ważne – każde z tych mebli zaskoczy Was nie tylko wyglądem, ale też funkcjonalnością. Jeśli jeszcze nie wiecie ile zastosowań mogą mieć takie meble, serdecznie zapraszamy do przejrzenia tej oferty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij