Decydując się na nowoczesną aranżację wnętrza naszego domu bądź mieszkania, musimy wziąć pod uwagę umieszczenie w nim nowoczesnych mebli. Niby nic w tym dziwnego ale… no właśnie – czym one tak naprawdę są?

Pojęcie “nowoczesne meble” jest bardzo szerokie. Może ono dotyczyć swoistej funkcjonalności, na którą coraz częściej stawia się akcent. Może też dotyczyć charakterystycznej budowy, która – nie ukrywajmy – ma swoje wady i zalety. Nowoczesność może też dotyczyć zastosowania ciekawych, wcześniej niespotykanych wzorów i kształtów, które byłyby nie do pomyślenia w konserwatywnie urządzonych wnętrzach.

Czym tak naprawdę są nowoczesne meble?

Jak już powiedzieliśmy, nowoczesne meble dotyczą wielu różnych aspektów. Oto one:

1. Charakterystyczna budowa – meble nowoczesne są wykonane znacznie “oszczędniej” niż kiedyś. Dawniej, mieliśmy do czynienia z masywnymi, tradycyjnymi bryłami. Dziś jest zupełnie inaczej. Po prostu, meble nowoczesne są swoistym przeciwieństwem tego, co było kiedyś.

2. Specyficzny kształt i zastosowanie. Przykład? Zaprojektowana jakiś czas temu funkcjonalna meblościanka, która zajmowała bardzo mało miejsca. Na czym polegał jej fenomen? Mebel ten, był po prostu “płytą” nakładaną i mocowaną na ścianę. “Płyta” ta, stawała się meblościanką w momencie, gdy… poszczególne jej elementy obracaliśmy do położenia poziomego. W ten sposób, otrzymywaliśmy prostą, wytrzymałą i przede wszystkim funkcjonalną meblościankę, w której rozmiar użytkowy był określany przez nas samych, co zresztą ma zastosowanie w przypadku bardzo małych pomieszczeń.

3. Zastosowanie charakterystycznych, specyficznych “dodatków”. Bez obaw – nie chodzi tu wcale o tony niepotrzebnych zdobień. Wręcz przeciwnie, nowoczesne meble wprowadzają dodatki, które są bardzo funkcjonalne. Przykład? Podświetlenie niewielkimi diodami LED, włączającymi się w momencie otwierania konkretnej szafki. Proste? Jak najbardziej. A efekty wizualne są przepiękne…

4. Ciekawe wzornictwo. Tu nie trzeba komentarza. Wystarczy, że wyobrazimy sobie np szafkę z motywem Andy’ego Warhola…

Jak widać, meble nowoczesne to nie jest jakiś abstrakcyjny styl. To prawdziwe meble, które – dzięki swoim cechom – warto polecić wszystkim miłośnikom nowoczesności w domu. Jeśli również i Wy do nich należycie, polecamy przejrzeć nowoczesne meble na enyoart.pl. Znajdziecie tam ich ogromny wybór i co ważne – każde z tych mebli zaskoczy Was nie tylko wyglądem, ale też funkcjonalnością. Jeśli jeszcze nie wiecie ile zastosowań mogą mieć takie meble, serdecznie zapraszamy do przejrzenia tej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ