Krótki przewodnik, jak zorientować się w rodzajach toreb

Kiedyś, wszystkie kobiety nosiły raczej dosyć podobne torebki. Dzisiaj natomiast, wybór torebek jest olbrzymi. Każda z nich ma również swoją własną nazwę. Z tego względu, wiele kobiet już się pogubiło wśród tak wielkiego wyboru toreb. Warto więc nieco wyjaśnić, co oznaczają poszczególne nazwy toreb, i co charakteryzuje te torby.

Torby dla kobiet

Co ciekawe, męska torba zwykle nazywana jest w bardzo prosty sposób, jasny i oczywisty dla każdego. Mężczyzna nosi skórzane aktówki, męskie torby na ramię, a czasami na jego wyposażeniu jest również skórzana męska torba. Jednak jeśli mowa o damskich torebkach, to jest większy problem. Każda z nich ma bowiem swoją nazwę, która najczęściej pochodzi z języka angielskiego. Niewątpliwie, trudno spamiętać wszystkie te nazwy.

Clutch – torebka bez rączek

Jeśli chodzi o clutch, to dosyć popularna torebka, która pozbawiona jest rączek. Jedynie czasami, ale na pewno nie zawsze, może ona mieć przymocowany jakiś niewielki łańcuszek, który to pozwala zarzucić torebkę na ramię.

Generalnie, większość torebek tego typu przeznaczona jest na eleganckie wyjścia. Są to bowiem bardzo stylowe, eleganckie torebki, które nie nadają się do codziennego użytku. Tym nie mniej ,są oczywiście wyjątki.

Niektóre torby clutch są tak skonstruowane, że jak najbardziej nadają się na co dzień. Nie są one przesadnie eleganckie, i przeważnie posiadają łańcuszek. Wydaje się, że przeglądając męskie torby nie znajdziemy żadnej, która odpowiadałaby torebce typu clutch.

Chyba najbardziej przypominają ją skórzane aktówki, pewnie podobna jest również nie jedna skórzana męska torba do trzymania w ręku, jednakże są to inne modele toreb, których nie można określić jako clutch.

Handbag

Wydaje się, ze rozszyfrowanie tej nazwy torebki jest akurat najprostsze. Jest to bowiem torebka do trzymania w ręce. Okazuje się jednak, że taka interpretacja jest nieco myląca.

Generalnie, handbag rzeczywiście przeważnie trzyma się w ręce za bardzo niewielką rączkę. Tym nie mniej, coraz częściej torby tego typu wyposażone są również w pasek. Dlatego też, można tę torebkę zarówno trzymać w ręku, jak i w razie potrzeby zarzucić na ramię. Zwykle nie jest to długi pasek, dlatego regularne noszenie tego typu torebki na ramieniu nie jest raczej wygodne, jednak od czasu do czasu jak najbardziej można to robić bez żadnych przeszkód.

Niewątpliwie, torebka handbag to jedna z najbardziej uniwersalnych torebek. Jest ona przede wszystkim bardzo praktyczna. Wynika to z tego, że to torba bardzo pojemna. Z tego względu, możemy używać jej na co dzień, jednak nie tylko. Również, jeśli wybieramy się na jakiś krótki wyjazd torebka handbag może być wystarczająca. Na prawdę bowiem mieści się w niej dużo rzeczy.

Warto znaleźć odpowiednik tej torby wśród męskich toreb. Wydaje się, że odpowiada jej skórzana męska torba z rączkami do trzymania w ręku. To co ją charakteryzuje, to podobnie jak handbag, duży rozmiar i uniwersalność. Warto zauważyć, że jest ona jednak jeszcze większa niż handbag. Tym nie mniej, są różne modele, niektóre nieco mniejsze, a inne bardzo duże.

Satchel

Wydaje się, że satchel to zdecydowanie najpopularniejszy typ torebki. Jest to bowiem zwyczajna torebka na ramię o średnim rozmiarze. Zmieści się w niej całkiem dużo rzeczy, jednocześnie jednak, nie jest to jakaś wielka torba, którą niewygodnie jest nosić. Ponadto, wyposażona jest w stosunkowo długi pasek, przez co bardzo wygodnie można nosić taką torbę na ramieniu. Wydaje się, że bardzo podobne do torebek satchel są męskie torby na ramię.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij