Kiedy warto kupić rozkładaną sofę do salonu

Kiedy warto kupić rozkładaną sofę do salonu?

Przy doborze odpowiedniej sofy do salonu należy zastanowić się nie tylko nad jej wyglądem, ale również nad jej funkcjonalnością. Kiedy warto wybrać sofę rozkładaną?

Nie wszystkie sofy dostępne w sprzedaży posiadają funkcję rozkładania. Do wyboru są także takie modele, które ze względu na swoją budowę nie pozwalają na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do snu.

Kiedy zatem warto zdecydować się na zakupienie sofy z funkcją rozkładania? Wraz z internetowym sklepem meblowym agatameble.pl przyszykowaliśmy poradnik, który odpowiada na to pytanie!

Gdy nie mamy osobnej sypialni

Nie każde mieszkanie ma swoją osobą sypialnię. Dotyczy to przede wszystkim małych kawalerek, gdzie do dyspozycji jest tylko salon.

Oczywiście, można umieścić w nim i łóżko, i sofę, ale jeśli nie ma na to miejsca albo właściciel nie chce wystawiać swojego łóżka na widok, rozwiązaniem jest zakupienie sofy rozkładanej. Aby spało się na niej jeszcze wygodniej, można dokupić topper, czyli materac nawierzchniowy.

Gdy często przyjmujemy gości

Drugą sytuacją, gdy warto zakupić rozkładaną sofę do salonu, jest przyjmowanie na noc gości. Dodatkowe łóżko zawsze się przyda i goście będą mogli wtedy komfortowo przenocować, bez potrzeby dmuchania materaców do snu na podłodze.

Większość rozkładanych sof posiada przestrzeń odpowiednią do snu dla dwóch osób jednocześnie.

 

Gdy w domu pojawia się małe dziecko

Nowy członek rodziny to nowe obowiązki, a wraz z nimi również zmęczenie świeżo upieczonych rodziców. Doskwiera przede wszystkim nocne wstawanie. Aby zmniejszyć ten dyskomfort, jeden z rodziców może co jakiś czas przenocować na rozkładanej sofie, poza sypialnią.

To tylko kilka sytuacji, gdy w salonie przyda się rozkładana sofa. Tak naprawdę to sprawdzony wybór zawsze wtedy, gdy chcemy posiadać dodatkową przestrzeń do wypoczynku dla siebie albo dla gości. Różnice cenowe pomiędzy sofami rozkładanymi i nierozkładanymi są niewielkie, dlatego to sprawdzony zakup.

 

Do zapoznania się ze swoją oferta sof rozkładanych zaprasza sklep internetowy agatameble.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij