Kiedy skóra jest odwodniona?

Kiedy skóra jest odwodniona?

Wśród problemów skórnych, z jakimi zmagają się na co dzień tysiące kobiet na całym świecie, w naszym klimacie prym wiedzie przesuszona, nadwrażliwa skóra twarzy. Na taki stan rzeczy wpływają przeróżne czynniki o rozmaitym charakterze – na niektóre z nich mamy wpływ, inne zaś zupełnie od nas nie zależą. Kiedy więc zdarza się, że skóra jest odwodniona, i jakiej pielęgnacji wymaga nadwrażliwa skóra twarzy?

Odwodniona skóra twarzy – przyczyny i objawy

Odwodnienie skóry twarzy okazuje się niezwykle powszechnym problemem o charakterystycznych objawach. Masz z nim do czynienia, jeśli zaobserwujesz u siebie przynajmniej jeden z następujących objawów:

  • swędzenie, szczypanie i pieczenie skóry
  • łuszczenie się naskórka
  • matowe, szorstkie plamy w różnych miejscach twarzy
  • zaczerwienienia i podrażnienia skóry
  • uczucie ciągłego ściągnięcia skóry.

Nadwrażliwa skóra twarzy w przypadku odwodnienia staje się bolesna, szczególnie gdy – co często zdarza się zimą – jest wystawiona na działanie niskich temperatur i ostrego, zimnego wiatru.

Jakie są najczęstsze przyczyny dehydratacji twarzy? Mogą to być czynniki zewnętrzne: zbyt częste mycie twarzy nieodpowiednimi preparatami, stosowanie środków odkażających na bazie alkoholu, niskie temperatury czy zbyt niska wilgotność powietrza (tak na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, w których spędzamy większość czasu). W innych przypadkach za odwodnienie skóry twarzy odpowiadają pewne czynniki wewnętrzne, takie jak uwarunkowania genetyczne, przewlekłe choroby (np. problemy z tarczycą), problemy dermatologiczne (np. atopowe zapalenie skóry) czy po prostu biologiczne starzenie się skóry. Niezależnie jednak od przyczyn odwodnienia nadwrażliwa skóra twarzy wymaga natychmiastowej pomocy i dogłębnego nawilżenia.

Nadwrażliwa skóra twarzy – co jej pomoże?

Podstawową kwestią, o którą trzeba zadbać, gdy zaobserwujesz u siebie objawy odwodnienia skóry, jest przywrócenie jej równowagi poprzez zapewnienie odpowiedniego nawilżenia. Trzeba więc sięgnąć po naprawdę dobry kosmetyk przeznaczony specjalnie do skóry bardzo suchej. Godny polecenia jest np. bogaty krem intensywnie nawilżający z serii Mixa Hyalurogel, który nie tylko nawilża i koi podrażnienia, ale też wzmacnia naturalną warstwę hydrolipidową, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiegając jej dalszemu przesuszaniu się. Ważne jest, by wybranego przez siebie kremu używać regularnie, na co dzień – szczególnie zimą przed wyjściem na dwór, gdzie skóra będzie wystawiona na działanie niskich temperatur i zimnego wiatru.

Nadwrażliwa skóra twarzy wymaga też odpowiednich, delikatnych kosmetyków myjących, które nie będą naruszały jej naturalnych barier ochronnych (możesz wypróbować np. propozycje z tej samej serii Mixa Hyalurogel). Należy unikać mycia twarzy zwykłym mydłem i długiego kontaktu z wodą, bo są one bezlitosne dla naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry i często powodują bardzo nieprzyjemne i mało estetyczne podrażnienia.

Pamiętaj: nadwrażliwa skóra twarzy to żadna tragedia – wystarczy odpowiednio o nią zadbać! Powodzenia!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij