Karnisze sufitowe – 3 powody, dla których warto zamontować je w domu

Karnisze sufitowe – 3 powody, dla których warto zamontować je w domu

Współczesne rozwiązania dotyczące ozdób okiennych różnią się od tych stosowanych jeszcze kilka lat temu, a trendy ciągle ewoluują, rozwijając dobrze znane rozwiązania. Choć wydawać by się mogło, że karniszy nie stosuje się już tak często jak kiedyś, to dalej można je spotkać, z tym że ich forma montażu czy używania uległa zmianie. Najlepszym tego przykładem są karnisze sufitowe PCV, których konstrukcja opiera się o specjalną szynę, co umożliwia wygodne przesuwanie zasłony na całej długości. Na co jednak szczególnie warto zwrócić przy okazji doboru karniszy sufitowych i w jakich miejscach będą się one sprawdzały? Poznaj nowoczesne karnisze sufitowe i sprawdź, czym dokładnie się one cechują.

Sposób montażu karniszy sufitowych – wygoda połączona z funkcjonalnością

Większość tradycyjnych karniszy jedno- i dwu profilowych przymocowane są do ściany za pomocą specjalnych wsporników, które oprócz funkcji praktycznych, są również elementem dekoracyjnym. Jest tak m.in. w stylowych karniszach dostępnych na stronie renomowanego producenta karniszy https://www.karnix.pl, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Często jednak bywa tak, że konstrukcja oparta na wspornikach, nie sprawdza się – odległość pomiędzy sufitem a oknem jest zbyt mała, żeby dało zamontować się karnisz tradycyjny. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem są karnisze sufitowe, które, jak sama nazwa wskazuje, przymocowywane są bezpośrednio do sufitu, oszczędzając tym samym miejsce i zachowując wysoki komfort użytkowania.

Co więcej karnisze sufitowe są wykonane z PCV, czyli wytrzymałego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne czy występowania żółtych plam charakterystycznych dla białego plastiku. Istnieje również możliwość, by karnisz zabudować płytą kartonowo-gipsową, dzięki czemu staje się on integralną częścią pomieszczenia, a jedynym widocznym elementem takiego karnisza są zaczepy na tkaninę w formie żabek lub agrafek z rolkami. Innymi dodatkowymi elementami karniszy sufitowych PCV są: dekle końcowe, łuki uniwersalne przejściowe, łuki zakończeniowe, łączniki szyn.

Karnisze sufitowe jedno- i wieloszynowe – stwórz własną kompozycję

Kolejną zaletą karniszy sufitowych jest możliwość zastosowania konstrukcji z więcej niż jedną szyną. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych karniszy opartych na profilach, tak i te sufitowe umożliwiają zastosowania firany i zasłony lub dwóch innych wybranych tkanin. Możliwość stworzenia własnej aranżacji danego pomieszczenia przypadnie zarówno osobom planującym remont swojego mieszkania, jak i tym, którzy urządzają swój nowo wybudowany dom.

Istnieje również możliwość połączenia karnisza jednoszynowego z dwuszynowym, uzyskując tym samym konstrukcje z trzema oddzielnymi torami, zwiększając funkcjonalność i dając użytkownikowi możliwość stworzenia wielowarstwowej dekoracji dopasowanej do stylu danego pomieszczenia.

Posiadasz duże, przeszklone powierzchnie i nie wiesz, jak je zakryć? Sprawdź karnisze sufitowe

Karnisze sufitowe to również doskonała propozycja dla wszelkiego rodzaju hoteli czy miejsc, gdzie występują duże, pionowe powierzchnie wykonane ze szkła. Dzięki swojej funkcjonalności karnisze sufitowe PCV mogą z łatwością zakryć nawet szerokie okna, idealnie uzupełniając otwarte przestrzenie przedzielone szklanymi ścianami. Sprawdzone karnisze sufitowe znaleźć można na stronie: https://www.karnix.pl/sufitowe-pcv-szynowe.html.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij