Kamionkowe patery-alternatywa dla metalowych tac?

Torty, ciasta czy babeczki, któż ich nie kocha? Zapewne każdy z nas połakomi się chociażby na jeden, mały kawałek. Przyjmując gości w naszym domu zazwyczaj podajemy słodkości na stół. Nie można zapominać, że słodkie serwowanie również wymaga odpowiedniego podania.

Właściwy dobór patery przede wszystkim świadczy o eleganckim podaniu i serwowaniu. Naczyń, których możemy użyć do serwowania różnych rzeczy, nie tylko ciasta jest bardzo dużo. Zaczynając od tradycyjnych metalowych tac, po szklane, ceramiczne czy gliniane. Gliniane naczynia są coraz bardziej popularne, ludzie coraz chętniej wybierają takie rozwiązania w swoich domach.

Wyposażenie wnętrz jest niezwykle istotne w sprawnym funkcjonowaniu. Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że nasze wnętrze będzie użytkowe, funkcjonalne, ale przede wszystkim również oryginalne i stylowe.

Patry jako element wyposażenia wnętrz

Patery oczywiście przede wszystkim spełniają funkcję użytkową w naszym domu, gdy możemy serwować na nich owoce, ciasta czy kawę. Piękne serwowanie świadczy przede wszystkim o szacunku do naszych gości i chęci pokazania się z jak najlepszej strony. Pięknie podane ciasto od razu wydaje się być bardziej apetyczniejsze. Obecnie najbardziej popularne są patery metalowe i szklane.

Szklane tace najlepiej sprawdzają się do serwowania ciasta lub owoców. Są bardzo uniwersalne i popularne, niemal w każdym domu. Bardzo funkcjonalne są patery szklane dwupoziomowe – mamy wówczas możliwość ułożenia wielu smaków ciast u góry, a na dole serwować owoce. Takie rozwiązanie będzie bardzo praktyczne i komfortowe dla naszych gości. Możemy również skorzystać z rozwiązania i na stole ułożyć patery na owoce, które niezwykle apetycznie będą prezentować się wraz z pozostałą zastawą.

Wybór odpowiedniej patery uzależniony jest od przeznaczenia i rodzaju serwowania. Bardzo popularne są również metalowe patery, które wyglądają elegancko i stylowo. Tutaj możemy pokusić się o odrobinę kreatywności i wybrać niestandardowe wzory pater – kwadratowe, prostokątne czy okrągłe.

Kamionkowe patery alternatywą dla tradycyjnych pater?

Popularność wyrobów glinianych zyskuje coraz większe uznanie. Naczynia gliniane, kubki czy miski. Takie wyposażenie wnętrz można zauważyć już nawet w restauracjach czy pizzeriach. Obecnie wyroby ceramiczne raz z kamionki są bardzo na topie. Takie rozwiązania są również polecane przez dekoratorów i architektów wnętrz. Patery dekoracyjne z kamionki jak najbardziej mogą być alternatywną dla tradycyjnych metalowych czy szklanych tac. Takie rozwiązanie jest ukłonem w stronę stylu ekologicznego.

Naczynia gliniane tak naprawdę od wieków towarzyszą ludziom – wówczas takie naczynia były tylko w zasięgu osób, które miały zdolności wytwarzania takich naczyń. Niewątpliwie patera kamionkowa jest bardzo modna i oryginalna. Moda na naczynia naturalne spowodowana jest przede wszystkim chęcią użytkowania naczyń, które są zdrowe i ekologiczne. Takim rozwiązaniem właśnie są naczynia gliniane. Niewątpliwie serwowanie na paterze z kamionki może być nie lada zaskoczeniem dla naszych gości, ale oczywiście o wydźwięku pozytywnym. T

akie naczynie to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie do serwowania dań, to przede wszystkim oryginalny i ciekawy element wystroju wnętrza.

Warto do naszego domu wprowadzać nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania aranżacji wnętrz. Pozwoli to nadać domu indywidualny charakter i w pozytywny sposób zaskoczyć swoich gości. Obecnie ekologiczny i zdrowy styl życia jest bardzo popularny, dlatego kamionkowe patery są bardzo polecane osobom, które identyfikują się z takimi rozwiązaniami w domu.

Takie oryginalne rozwiązanie będzie niebanalną ozdobą każdego stołu, ale również idealnie nada się do salonu lub jadalni jako ozdoba mebli, gdzie będziemy mogli położyć np. filiżanki. Zaletą naczyń glinianych jest przede wszystkim ich naturalne pochodzenie i ręczne wyrabianie, co daje nam gwarancję najwyższej jakości wykonania i precyzji. Materiał, który używany jest do wytwarzania takich naczyń jest pochodzenia naturalnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij