Jakie soczewki kontaktowe warto wybrać?

Soczewki kontaktowe to bezpieczna i wygodna alternatywa dla tradycyjnych okularów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów przeznaczonych do leczenia różnych wad wzroku. Jednocześnie soczewki nich odznaczają się dodatkowymi funkcjonalnościami, które pozwalają na komfortowe noszenie każdego dnia w różnych warunkach. W dzisiejszym artykule podpowiemy, które z nich warto wybrać.

Jakie są wady i zalety miesięcznych soczewek kontaktowych?

30-dniowe soczewki kontaktowe pozwalają na wygodne całodzienne noszenie. Najczęściej stosowane są jako stała alternatywa dla okularów korekcyjnych. Doskonale odpowiadają na potrzeby aktywnych użytkowników, którzy szukają sposobu na bezpieczne przeprowadzenie treningów sportowych. Co więcej, odznaczają się prostą aplikacją. Są grubsze od jednodniowych soczewek, dzięki czemu mogą być stosowane także przez niedoświadczonych pacjentów.

Wielu producentów oferuje przy tym soczewki wyposażone w dodatkowe substancje nawilżające oraz filtry UV. Ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego stanowi świetny element profilaktyczny, zapobiegający uszkodzeniu gałki ocznej. Takie soczewki doskonale sprawdzają się na plaży, w górach oraz w innych miejscach, w których jesteśmy narażeni na silne działanie promieni słonecznych. Ogromną zaletą miesięcznych szkieł kontaktowych jest relatywnie niska cena po przeliczeniu na dzień stosowania. Wymagają jednak codziennego czyszczenia i odpowiedniego przechowywania. Preparaty dezynfekujące mogą stać się źródłem podrażnień i alergii.

Kiedy warto sięgnąć po jednodniowe szkła kontaktowe?

Jednodniowe szkła kontaktowe przeznaczone są dla użytkowników poszukujących maksymalnego komfortu noszenia. Nie wymagają codziennego czyszczenia, dzięki czemu sprawdzą się podczas podróży. Produkt jest jednorazowy. Po zużyciu powinien zostać wyrzucony. Brak konieczności stosowania preparatów do czyszczenia zmniejsza ryzyko wystąpienie podrażnień i alergii. Codzienne stosowanie nowych szkieł kontaktowych chroni nas także przed infekcjami, w tym przed zapaleniem rogówki.

Silikonowo-hydrożelowe soczewki jednodniowe to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ten rodzaj produktów zapewnia maksymalne nawilżenie oraz utrzymuje film łzowy na optymalnym poziomie. Charakteryzują się ponadto wysoką tlenoprzepuszczalnością. W związku z tym możesz stosować je również w sezonie alergicznym. Dodatkowo wyróżniają się szybką adaptacją i prostą aplikacją, przez co przypadną do gustu początkującym użytkownikom. Doskonale dopasowują się do naszego oka, gwarantując wygodę noszenia w każdych warunkach.

Soczewki kontaktowe do leczenia astygmatyzmu

Na rynku dostępne są specjalistyczne soczewki toryczne z cylindrem przeznaczone do leczenia astygmatyzmu. Charakteryzują się zastosowaniem różnych mocy refrakcyjnych w pionie i poziomie. Od klasycznych soczewek sferycznych różnią się kształtem. Szkła toryczne mają postać torusa, czyli figury zbliżonej do przeciętego obwarzanka. Ponadto wyróżniają się zróżnicowaną grubością w różnych miejscach. Dlatego właśnie muszą być noszone w odpowiedni sposób. Tylko wtedy skutecznie korygują krzywiznę oka.

Podczas wizyty u okulisty określone zostaną dodatkowe parametry, takie jak oś oraz moc cylindra, które pozwolą na odpowiednie dopasowanie szkieł kontaktowych. Astygmatycy mogą sięgnąć zarówno po miesięczne, jak i jednodniowe soczewki w zależności od swoich preferencji. W trakcie zakupów warto wziąć pod uwagę dodatkowe technologie, warunkujące wygodne noszenie. Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania wpływające na komfort codziennego użytkowania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij