hydrofory do wody

Jaki wybrać hydrofor do wody?

Gdy posesja nie jest podłączona do wodociągu, to wówczas konieczne jest wykopanie własnej studni. W celu pobierania z niej wody trzeba wyposażyć się w odpowiedni hydrofor oraz pompę wody. Jakie urządzenie wybrać, aby służyło niezawodnie przez długi czas?

Jak działają hydrofory do wody?

Działanie tego urządzenia polega na tym, że po włączeniu pompy woda jest pompowana do zbiornika. W wyniku tego dochodzi do zmniejszenia się przestrzeni zajmowanej przez powietrze, co prowadzi do sprężenia się powietrza. Po osiągnięciu właściwego ciśnienia wyłącznik zwany presostatem wyłącza pompę. Gdy kran bieżącej wody zostanie odkręcony, to wówczas powietrze wypycha wodę ze zbiornika. A gdy ciśnienie obniży się poniżej wskazanego poziomu, to wówczas pompa jest znów uruchamiana i cykl przebiega od nowa.

 

Pompy a sprawne pobieranie wody

Hydrofory do wody działają sprawnie tylko w połączeniu z odpowiednimi pompami. Dzielą się one na:

– zasysające – które to znajdują się zazwyczaj obok zbiornika. W związku z tym słyszeć ich pracę, co dla wielu użytkowników może być uciążliwe. Ich montaż jest konieczny wówczas, gdy lustro wody znajduje się wysoko.

– głębinowe – które to umieszcza się w studni pod powierzchnią wody. Ich praca jest niesłyszalna, zatem nie zakłóca spokoju. Montaż takiej pompy jest konieczny wówczas, gdy poziom wody w zbiorniku znajduje się poniżej 7 metrów. Urządzenia te są bardzo wydajne oraz trwałe. Są one zatem dobrym wyborem dla wielu użytkowników korzystających z wody ze studni.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu hydroforu?

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele urządzeń. Różnią się one pomiędzy sobą pojemnością i budową, natomiast zasada ich działania jest bardzo podobna. Jaki zatem wybrać hydrofor do wody?

Jeżeli ma on pełnić funkcję głównego zbiornika zaopatrującego gospodarstwo domowe w bieżącą wodę, to wówczas warto wybrać hydrofor o pojemności nie mniejszej niż 100 litrów. Bardzo istotne jest to, aby wielkość zbiornika dobrze dopasować do rozmiarów posiadanej instalacji hydraulicznej, gdyż ma to bardzo duży wpływ na ciśnienie wody płynącej w rurach. Większa pojemność powoduje, że pompa się rzadziej uruchamia, co w dużym stopniu przekłada się na żywotność urządzenia.

Podczas zakupu hydroforu warto także zwrócić uwagę na to, jaką wybrany model posiada membranę. To właśnie w niej znajduje się woda, zatem powinna ona być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jej uszkodzenie wpływa bowiem na sprawność działania instalacji.

Jeżeli woda znajdująca się studni jest zanieczyszczona, to wówczas warto wyposażyć zakupiony hydrofor w odpowiednie filtry, dzięki czemu cała instalacja będzie działała niezawodnie przez bardzo długi dłuższy czas.

Po zakupie hydroforu do wody jego montaż jest najlepiej zlecić wyspecjalizowanej ekipie. Jeżeli zostanie on przeprowadzony w fachowy sposób, to wówczas zostanie zminimalizowane ryzyko ewentualnych awarii.

O tym, jak zagospodarować pomieszczenie na toaletę znajdziesz tu – https://domnanowo.pl/dom-mieszkanie/lazienka/jak-zagospodarowac-pomieszczenie-na-toalete.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij