jaki antyperspirant w sprayu wybrać dla mężczyzny

Jaki antyperspirant w sprayu wybrać dla mężczyzny?

Wybór dobrego antyperspirantu dla panów stanowi nie lada wyzwanie. Oferta sklepów kosmetycznych jest bardzo bogata. Czy lepszy będzie sztyft, roll-on (popularna kulka) czy spray dla mężczyzn? Na co zwracać uwagę? Podpowiemy, czym się sugerować, by znaleźć najlepszy produkt o skutecznym działaniu.

Antyperspirant bez względu na formę – czy jest to sztyft, roll-on czy spray dla mężczyzn powinien skutecznie chronić przed potem i dawać długotrwałe uczucie komfortu. Tylko, w jaki sposób wybrać produkt, który spełni swoje zadanie i sprawi, że użytkownik będzie zadowolony i zachce do niego wracać?

Czym jest antyperspirant?

Wiele osób wie, że antyperspirant i dezodorant „czymś” się między sobą różnią, aczkolwiek nie bardzo potrafią jednoznacznie powiedzieć czym. Oba kosmetyki pomagają w walce z potem i mokrymi plamami pod pachami oraz nieprzyjemnym zapachem z tym związanym. Zadaniem dezodorantu jest jednak maskowanie potu. Z kolei antyperspirant – np. spray dla mężczyzn czy sztyft, ma za zadanie zmniejszenie jego ilości. Działanie tego kosmetyku opiera się głównie na zawartości soli glinu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że preparaty różnią się ich stężeniem, co wpływa zarówno na skuteczność, jak i długość działania.

Poci się każdy

Nie ma osoby, która by się nie pociła. Średnio każdy człowiek w ciągu dnia wydala około 2 litrów płynów – z moczem i przez skórę, czyli pocąc się. Są jednak sytuacje, gdy pocimy się znacznie mocniej, np. podczas aktywności fizycznej, silnego stresu, choroby itp. Mokre plamy na ubraniach, nieprzyjemny zapach i dyskomfort pomagają zwalczać antyperspiranty, np. spray dla mężczyzn czy formie roll-on. Użycie ich rano gwarantuje bardzo długą skuteczność oraz wygodę.

Jak wybrać antyperspirant?

Czym się sugerować, kupując antyperspirant? Bez względu, czy jest to żel, sztyft, roll-on czy spray dla mężczyzn, warto zwracać uwagę na skład kosmetyku. Np. Garnier ma w swojej ofercie antyperspirant wzbogacony o ultrachłonny minerał pochodzenia wulkanicznego. Dzięki temu doskonale pochłaniana jest wilgoć. Takie unikatowe formuły stanowią gwarant skuteczności preparatu. Warto też patrzeć na czas działania – niektóre produkty tego typu działają nawet 72 godziny, najczęściej jednak – 48, dając długotrwałe uczucie komfortu. Dzięki temu nie zachodzi konieczność ciągłego stosowania preparatu.

Jeśli wiemy, że kosmetyk będzie stosowany nie tyko przez jedną osobę, warto kupić spray dla mężczyzn. Dzięki temu, że preparat nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, można się nim „dzielić”. W przypadku wersji roll-on, gdzie antyperspirant aplikujemy, pocierając kulką o skórę, nie powinniśmy dawać go drugiej osobie, bo wiąże się to z przenoszeniem zarazków i bakterii.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij