Jak zainstalować czujnik zalania

Jak zainstalować czujnik zalania?

Prewencja w kontekście zarządzania systemami funkcjonującymi w budynku jest niezwykle ważna. Poza standardowymi czujnikami dymu, warto jednak zainwestować także w czujnik zalania, który w niektórych sytuacjach może okazać się równie pomocny.

Kiedy stosuje się czujnik zalania?

Wiele osób bagatelizuje zagadnienie bezpieczeństwa w budynku. Jest to nie do końca odpowiedzialne, gdyż podstawowe czujniki, takie jak czujnik dymu lub czujnik zalania powinny być montowane w każdym budynku, zarówno dla bezpieczeństwa jego mieszkańców, jak również bezpieczeństwa sąsiadów. Poza kwestią rozsądku ma to również wymiar ekonomiczny. Montowanie tego rodzaju rozwiązań jest w stanie zapobiec bardzo dużym zniszczeniom, co w konsekwencji zminimalizuje ewentualne straty finansowe związane z pożarem lub zalaniem domu. Straty wynikające z zalania mieszkania mogą być niekiedy bardzo wysokie, a ryzyko jego wystąpienia jest dość duże, zwłaszcza jeśli nie ma się zaufania do sprzętów elektronicznych, które wykorzystują do swojego działania wodę. Bardzo często zdarza się, że pralki lub zmywarki odmawiają posłuszeństwa. Przeważnie ma to związek z nieszczelną uszczelką lub problemami z gwintami, rurami lub kranami. W momencie, w którym dojdzie do takiej awarii, mieszkanie może zostać bardzo szybko zalane, co spowoduje, że będzie trzeba sporo czasu poświęcić na sprzątanie, a niekiedy będzie trzeba zrobić mały remont lub wezwać profesjonalną ekipę, zajmującą się osuszaniem budynków lub cyklinowaniem zniszczonego przez wodę parkietu. Czujnik zalania może uratować sytuację i zminimalizować straty.

Jak montuje się czujnik zalania?

Montaż czujnika zalania jest bardzo prosty. Wystarczy zamontować czujniki na powierzchni podłogi, a później skonfigurować je z panelem sterującym, który ma bezpośrednie połączenie z telefonem właściciela lokalu. Czujnik zalania po wykryciu zagrożenia od razu wysyła alarm na skrzynkę mailową lub przez SMS. Niektóre czujniki posiadają dedykowane aplikacje, które wysyłają sygnał alarmowy przez aplikację instalowaną na telefon. Instalacja czujnika trwa tylko chwilę, a jego eksploatacja nie wymaga dodatkowej atencji.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij