jak używać bronzera, żeby uzyskać naturalny efekt opalenizny

Jak używać bronzera, żeby uzyskać naturalny efekt opalenizny?

Bronzer to kosmetyk do modelowania twarzy i nadawania jej efektu opalenizny. Dlatego jest chętnie stosowany przez kobiety, które już na dobre pożegnały swój letni opalony kolor skóry. Nie zawsze jednak daje on oczekiwany efekt. Co więc zrobić, aby nie wyglądać zbyt sztucznie? Jak go nakładać, aby efekt opalenizny był delikatny?

Wybór bronzera – który da efekt opalenizny?

Chcąc uzyskać atrakcyjną opaleniznę poprzez zastosowanie bronzera, wystarczy zastosować go w odpowiedni sposób. By jednak móc przystąpić do działania, trzeba dokonać wyboru tego kosmetyku. Może to być bronzer w kamieniu, sztyfcie, musie lub kremie. Ważna jest również tonacja odcienia, która powinna imitować opaleniznę. Należy wybrać ten, który swoją tonacją najbardziej przypomina opaleniznę. Na uwagę zasługują zarówno bronzery matowe, jak też ze złocistymi drobinkami, efektownie rozświetlające skórę.

Ponadto wybierając bronzer, nie należy sugerować się jego ceną, czy popularnością wśród koleżanek. Tu liczy się przede wszystkim jakość. Kosmetyk musi być trwały, bezpieczny dla skóry, łatwy w aplikacji. Poza tym trzeba zdecydować, który rodzaj ostatecznie wybrać. Każda kobieta parametry tego kosmetyku powinna dostosować do siebie, do typu i koloru swojej skóry, i do własnych oczekiwań względem efektu wykonanego już makijażu.

Jak stosować bronzer?

Bronzery w kamieniu powinno się aplikować na twarz wcześniej wykończoną pudrem. Z kolei bronzery w sztyfcie, kremie czy musie, aplikuje się bezpośrednio na podkład, a następnie delikatnie przypudrowuje. Takie działanie pozwala uniknąć nieestetycznych plam.

Chcąc uzyskać efekt skóry opalonej, trzeba zastosować bronzer tam, gdzie zwykle słońce opala najszybciej. Jest to bez wątpienia czoło, szczyty kości policzkowych oraz czubek nosa. Nie wolno pominąć też brody i dekoltu, a nawet linii włosów. Bronzer powinno się nakładać stopniowo, dokładnie go rozcierając.

Bronzer w kamieniu świetnie aplikuje się przy użyciu pędzla z włosia naturalnego. Ten o kremowej konsystencji dobrze rozprowadza się przy użyciu pędzla z włosia syntetycznego. Dokonując aplikacji, trzeba cały czas kontrolować ilość kosmetyku, tak by nie było go zbyt mało i by też z tą ilością nie przesadzić.

Gdzie kupić dobry bronzer?

Warto przy okazji doradzania, jak stosować bronzer, wspomnieć również, gdzie należy go kupić. Otóż najlepiej wybierać sklepy, które mają przede wszystkim wybór tych kosmetyków, a same produkty są wiadomego pochodzenia. Liczy się tu przecież nie tylko sam efekt, ale i bezpieczeństwo skóry. Dobre bronzery do twarzy zapewniają satysfakcjonujące efekty, a mimo to nie podrażniają skóry, nie prowadzą też do szybkiej utraty uzyskanego wcześniej efektu. Jak już była mowa wcześniej, nie należy szukać sklepu, w którym można kupić go najtaniej, ale powinno się rozglądać za sklepem, który ma satysfakcjonujący wybór i przede wszystkim ten jeden, którego się potrzebuje.

Bronzer to świetny i uniwersalny kosmetyk, który można stosować w różnym zakresie, a między innymi w celu uzyskania efektu delikatnej opalenizny. Dobrze dobrany i poprawnie zaaplikowany przyczyni się do satysfakcjonujących zmian. W ten sposób można uzyskać naprawdę delikatnie opaloną twarz, nawet podczas zimy. Będzie wyglądać jak po powrocie z zagranicznych wakacji. Choć wielu kobietom niekoniecznie zależy akurat na tym. Sam fakt atrakcyjnej opalenizny pozwala im czuć się dobrze i atrakcyjnie. Warto więc mieć bronzer w swojej kosmetyczce. Trzeba go tylko dobrze dopasować do rodzaju i koloru skóry.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij