Jak dbać o skórzaną garderobę torebki, buty, kurtkę

Jak dbać o skórzaną garderobę: torebki, buty, kurtki?

Zarówno stroje, jak i dodatki czy elementy ubioru wykonane ze skóry są wyjątkowo stylowe. Każdy z nas ma w domu coś skórzanego – torebkę, buty, kurtkę, paski… i choć są one uważane za dobrej jakości, zaczną szybko niszczeć, jeżeli się o nie zadba. W jaki sposób pielęgnować elementy garderoby ze skóry?

Jak zadbać o skórzane ubrania i dodatki?

Wyroby wykonane ze skóry najczęściej są jednocześnie dosyć drogie, a co za tym idzie, zazwyczaj oczekuje się, że będą nam służyć przez wiele lat w dobrym stanie. Trzeba jednak pamiętać, że skóra, zwłaszcza naturalna skóra jest bardzo podatna na czynniki zewnętrzne – wilgoć, wodę, mróz, słońce, a nawet kurz oraz pleśń. Dlatego tak istotne jest, by właściwe ją pielęgnować – czyścić i impregnować. Oczywiście sposobów na to jest kilka, w zależności od rodzaju części garderoby i typu skóry, z jakiego została wykonana.

Jak zadbać o skórzane buty?

Skórzane buty to wyjątkowa elegancja i rzecz jasna wysoka jakość, dzięki czemu przez wiele lat mogą się bardzo dobrze prezentować. Oczywiście pod warunkiem, że się o nie właściwie zadba. Istotna będzie tu początkowa impregnacja, by zabezpieczyć skórę przed warunkami atmosferycznymi, specjalne spraye i pasty są powszechnie dostępne. Druga rzecz to odpowiednia pielęgnacja już w trakcie użytkowania, a to jak czyścić buty wskazuje baan.pl. Należy użyć tu delikatnie zmoczonej i nasączonej mydłem szmatki i przetrzeć buty aż do sucha, usuwając z nich brud. Po wykonaniu tej czynności należy następnie nanieść specjalną pastę do butów.

W jaki sposób ochronić skórzaną torebkę?

Skórzane torebki, podobnie jak inne dodatki do garderoby cieszą się dużą popularnością wśród pań. Są eleganckie i stylowe… i wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by zbyt szybko nie straciły na blasku. Co jakiś czas powinno się je czyścić, w pierwszej kolejności otrzeć z kurzu, a następnie umyć delikatnie szmatką nasączoną octem lub innym delikatnym detergentem, pilnując, by nie przemoczyć skóry. Po usunięciu zabrudzeń konieczne będzie nałożenie środka konserwującego, czyli odpowiedniego impregnatu. Często na samym początku użytkowania, zaleca się użycie wosku, zwłaszcza w przypadku skór gładkich.

Jakie zabiegi wykonać na skórzanej kurtce?

Skóra nie znosi przemoczenia, tak samo, jak wysokich temperatur, dlatego najczęściej nie zaleca się noszenia skórzanych kurtek w deszczu czy w upale, ponieważ jest to mało komfortowe i łatwo o zniszczenie ubrania. Podobnie jak w innych przypadkach, czyszczenie powinno przebiegać z zachowaniem najwyższej ostrożności. Używa się w tym celu wilgotnej, ale nie mokrej szmatki, z dodatkiem mydła lub innego delikatnego detergentu. Nie powinno się dopuszczać do przemoczenie materiału skóry! Następnie należy użyć odpowiedniego impregnatu, na przykład balsamu, który wciera się w miejsca powstałych plam, by je natłuścić i odświeżyć. W przypadku pojawienia się odbarwień warto użyć kremów koloryzujących. Chcąc pozbyć się kurzu, można w tym celu użyć specjalnej szczotki do skóry.

Szeroko dostępne są różnego rodzaju środki ochronne do skóry typu spraye, kremy i balsamy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij