Efektowne malowanie paznokci

Kobieta bardzo mocno dba o pielęgnację paznokci. Manicure, zwłaszcza przy wykorzystaniu nowoczesnych środków, daje bardzo dużo możliwości. Każdą stylizację dotyczącą paznokci możemy wykonać we własnym mieszkaniu. Nie musimy udawać się do salonu kosmetycznego i płacić za tego typu czynności.

Dla wielu kobiet samodzielnie wykonywanie pielęgnacji paznokci jest dużą oszczędnością. Pamiętajmy, że manicure wykonuje się tylko i wyłącznie na odpowiednio przygotowanych i zadbanych paznokciach. Jeśli zapomnimy o tej zasadzie, to jego trwałość nie będzie już zaletą a paznokcie bardzo szybko powrócą do swojego pierwotnego stanu.

O co należy zadbać?

Przede wszystkim przed wykonaniem manicure, kobieta powinna zadbać o kondycję swoich paznokci. Przy wykonywaniu zabiegu malowania skupiamy się głównie na wykorzystaniu lakieru, zapominając, że paznokcie muszą być odpowiednio zadbane, ponieważ tylko wtedy ich stylizacja nabierze konkretnego blasku. Paznokcie nieposiadające równej struktury płytki, po pomalowaniu nie wyglądają imponująco, a efekt jest mizerny i daleki od oczekiwań pań.

Nawet jeśli kobiety wykorzystają najlepszy lakier, to zacznie on odpryskiwać od paznokcia, ponieważ niezadbane paznokcie nie nadają się na trwały manicure. Dlatego przed malowaniem należy wdrożyć proces kilkutygodniowej pielęgnacji po to, aby paznokcie wróciły do dawnej kondycji. Paznokcie muszą być szczególnie wzmocnione od wewnątrz, tylko wtedy nie łamią się, co zwiększa ich trwałość. Musimy więc spożywać witaminy i minerały, ponieważ tylko w taki sposób zapobiegniemy niedoborowi składników odżywczych, które powodują kruchość paznokci. Jeśli chodzi o składniki odżywcze, to szczególnie ważna jest biotyna, którą znajdziemy między innymi w orzechach włoskich czy wątróbce.

Oprócz tego skóra i paznokcie powinny posiadać odpowiednią ilość witaminy A, E, i C. Jest to niezbędne do utrzymania odpowiedniej struktury paznokci. Przy osłabionych paznokciach kobiety mogą pokusić się o uzupełnienie ochrony poprzez suplementy diety.

W tym przypadku bardzo dobre wyniki daje skrzyp polny, który przyspiesza regenerację płytki paznokci, zwiększając ich wytrzymałość. Regeneracyjne olejki, czy też inne naturalne odżywki, są w stanie zlikwidować nierówności płytki paznokci, dzięki czemu wyglądają one lepiej.

Obróbka mechaniczna paznokci

Paznokcie muszą być równe. Jest to niezbędny zabieg przed wykorzystaniem lakieru. W procesie obróbki paznokci powinniśmy odpuścić standardowe pilniczki metalowe, ponieważ wpływają one w negatywny sposób na strukturę paznokci. Przy częstym wykorzystywaniu paznokcie mogą się rozdwajać, co powoduje ich osłabienie, a w efekcie zwiększa łamliwość.

W profesjonalnych salonach kosmetycznych najczęściej wykorzystuje się pilniczki szklane, ponieważ tego typu materiał łatwo się odkaża. Co więcej, w domowych warunkach tego typu pilniczki również zdają egzamin i są bardzo delikatne dla skóry. Oprócz tego zabezpieczają one nasze paznokcie przed rozdwajaniem. Szklane pilniczki pozwalają na swobodną obróbkę w obrębie wszystkich paznokci, dzięki czemu kobiety mogą nadać im indywidualny kształt.

Odtłuszczanie

Jeśli lakier nie chce utrzymywać się na paznokciach, może to oznaczać, że płytki są natłuszczone. W takich wypadkach należy je odtłuścić. Przede wszystkim trzeba dokładnie umyć ręce, ponieważ tylko w taki sposób pozbędziemy się kurzu, pyłów oraz innych zanieczyszczeń, które osiadają na paznokciach.

Odtłuszczenie wykonuje się przy wykorzystaniu zmywacza lub spirytusu, zarówno salicylowego, jak i kosmetycznego. Panie powinny wybierać spirytus kosmetyczny, ponieważ jest on bardziej przyjazny dla paznokci i całkowicie bezpieczny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij