Czy szafa to obowiązkowy element wystroju sypialni?

Sypialnia to miejsce, na którym szczególnie nam zależy, aby było bardzo przytulne. Niewątpliwie, nastrój w sypialni często niszczy wielka szafa. Zajmuje ona nie raz bardzo dużą część pokoju i zwyczajnie tam nie pasuje. Czy jednak można pozbyć się szafy z sypialni? A jeśli tak, to czym można ją zastąpić?

Wykorzystanie wnęki

Niektórym wydaje się, że szafa musi stanąć w sypialni, bo po prostu nie ma innego wyjścia. Jednakże, to nieprawda. Wydaje się, że wspaniałym pomysłem jest na przykład wykorzystanie wnęki w ścianie.

Nie każda sypialnia ma jakąś wnękę, jednakże w wielu mieszkaniach jest wnęka w ścianie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem zdaje się zamontowanie wnękowej szafy.

szafy-grodzisk-mazowiecki

We wnęce przeważnie nie jesteśmy w stanie umieścić nic pożytecznego. Często jest to po prostu zmarnowane miejsce w sypialni. Okazuje się więc, że zrobienie szafy we wnęce to jedyny sposób na to, aby tę wnękę jakoś zagospodarować.

Drzwi przesuwne

Oczywiście, szafa wnękowa powinna mieć drzwi przesuwne. Jest to ważne choćby z tego względu, że jeśli mamy normalne drzwi otwierane, to zajmują one miejsce w pokoju, gdy otwieramy szafę. Drzwi przesuwne natomiast w ogóle nie zajmują miejsca.

Wydaje się, że warto też pomyśleć o założeniu lustra na drzwi szafy przesuwnej. Zdecydowanie pozwoli nam to dodatkowo zaoszczędzić miejsce w sypialni. Bez dwóch zdań, w sypialni musimy mieć jakieś lustro. Jeśli natomiast mamy lustro wbudowane w drzwi przesuwne, to już nie musimy wieszać go ani stawiać w żadnym innym miejscu.

Wieszaki zamiast szafy

Jak się okazuje, coraz częściej ludzie zamiast szafy kupują do sypialni wieszaki. Czasami są to stojące wieszaki, a czasami poruszają się na kółkach. Dodatkowo, wieszaki tego typu posiadają zwykle również jedną lub dwie półki.

Rozwiązanie problemu szafy w sypialni poprzez kupienie wieszaków ma plusy i minusy. Plusem na pewno jest to, że wieszaki te zajmują mało miejsca. Dodatkowo, są one bardzo lekkie, więc możemy przestawić je gdziekolwiek chcemy, kiedy tylko zapragniemy.

Ponadto, wieszaki takie są dosyć tanie. Niewątpliwie, jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż kupno szafy grodzisk mazowiecki do sypialni. Tym nie mniej, wieszak w sypialni ma też wady, nie tylko zalety.

Ubrania nie są przykryte

Dla wielu osób problemem jest to, że ubrania nie są przykryte jeśli wiszą na wieszaku. Jest to jednak problem przede wszystkim wtedy, gdy wieszak stoi na widoku, i wszyscy nasi goście widzą nasze ubrania.

Jednakże, w naszej sypialni raczej nie bywa nikt oprócz nas. Gości przeważnie nie przyjmuje się w sypialni, więc nawet nie zobaczą oni nigdy naszego wieszaka.

Tym nie mniej, brak przykrycia ubrań może też powodować, że nieco szybciej będą się one brudzić. Przede wszystkim, chodzi o kurz, który osiada na ubraniach. Z drugiej jednak strony, do każdej szafy przecież przedostaje się kurz.

Jeśli mamy normalną szafę, czy też kupiliśmy wnękowe szafy w Grodzisku Mazowieckim i tak musimy się liczyć z tym, że ubrania nieco będą się kurzyły.

Ponadto, czasami można kupić swego rodzaju narzuty, które umieścić można na wieszaku. W takiej sytuacji, wydaje się, że problem braku przykrycia ubrań na wieszaku stojącym jest całkowicie rozwiązany.

Generalnie, są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez tradycyjnej szafy w sypialni. Jednakże, wiele osób już zrezygnowało z tego rodzaju szafy, i radzą sobie oni świetnie. Wydaje się więc, że dla niektórych brak szafy to problem ,a dla innych to marzenie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij