Czy amatorka może zastąpić stylistkę po kursie?

Generalnie, mało kto może sobie pozwolić na to, aby regularnie bywać u profesjonalnej makijażystki. Salony makijażu ludzie odwiedzają raczej tylko wtedy, gdy wybierają się na jakąś wyjątkową imprezę. Jest oczywiście również grupa ludzi, która dysponuje większą gotówką, przez co może sobie pozwolić na to, aby regularnie bywać w salonach kosmetycznych.

W jakich sytuacjach warto wybrać się do kosmetyczki?

Niewątpliwie, wiele jest sytuacji w których chcemy wyjątkowo dobrze wyglądać. Na przykład wtedy, gdy wybieramy się na wesele kogoś bliskiego, zdecydowanie chcemy prezentować się lepiej niż zwykle. Wydaje się, że właśnie na taką okoliczność warto zdecydować się na dodatkowy wydatek jakim jest wizyta u makijażystki.

A może nie do salonu?

Niewątpliwie, każda pracownica salonu, w którym wykonuje się makijaże ma ukończony kurs makijażu. Generalnie, w każdym salonie wykonującym jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne pracownice muszą być wykwalifikowane. To samo dotyczy na przykład zakładów fryzjerskich. W zakładach takich pracownice zwykle mają skończone nie tylko kursy, ale zwykle również technikum fryzjerskie.

Warto jednak mieć na uwadze, że jest równie wiele amatorek, wykonujących czy to makijaże, czy też fryzury poza salonem. Przeważnie, różni je od pracownic salonów to, że nie są one wykwalifikowane w tym co robią. Oznacza to, że fryzjerka amatorka nie ma za sobą technikum fryzjerskiego, a amatorka makijażystka nie skończyła kursu makijażu.

Niewątpliwie, kurs makijażu czy też kurs wizażu dają wiele. Z pewnością łatwiej zaufać makijażystce, która ma skończony ów kurs wizażu, tym nie mniej, wydaje się, że przynajmniej czasami warto wybrać się do amatorki. Wizyta u amatorki ma również swoje zalety.

Niższa cena za usługę

Niewątpliwie, profesjonalizm kosztuje. Dlatego też, kobiety wykonujące makijaże, które nie skończyły kursu wizażu niewątpliwie nieco mniej liczą sobie za wykonanie usługi. Jeśli ktoś szuka taniego sposobu na wyjątkowy makijaż to warto, aby wybrał się do amatorki.

Wyjątkowa oryginalność

Oczywiście, kurs makijażu niewątpliwie daje uczęszczającym na niego dużo potrzebnej wiedzy. Tym nie mniej, wydaje się, że często kurs makijażu uczy również pewnych schematów. Osoba, która owego kursu nie skończyła nie zna tych schematów, przez co może okazać się bardziej kreatywna. Oczywiście, nie jest to regułą, że amatorki są bardziej kreatywne, gdyż w salonach pracuje również wiele kobiet, które uczęszczały na kurs wizażu. Jeśli natomiast chodzi o kurs wizażu, to niejako z założenia ma on uczyć kreatywności. Tak więc niewątpliwie również w profesjonalnym salonie mamy szansę na niezwykle oryginalny makijaż.

Jakie są wady wizyty u amatorki?

Niewątpliwie, główną wadą jest to, że tak na prawdę zwykle nie wiemy czego się spodziewać. Oczywiście, przeważnie, jeśli ktoś decyduje się na wizytę u kogoś, kto amatorsko wykonuje makijaże to próbuje się czegoś dowiedzieć o tej osobie. Jednakże, tak na prawdę nie jesteśmy w stanie ocenić poziomu fachowości tej osoby. Jeśli idziemy do salonu, to samo to, że osoba wykonująca nam makijaż w owym salonie pracuje jest dowodem na to, iż zna się na rzeczy. W przypadku amatorki nigdy nie mamy pewności co do jej umiejętności.

Kompleksowa usługa

Wydaje się, iż dla wielu osób niezwykle ważna jest kompleksowa usługa. Ludzie ci chcą w jednym miejscu zrobić sobie doskonały makijaż jak i atrakcyjną fryzurę. Bardzo często salony piękności dają na to szansę. Jeśli zaś chodzi o amatorki, które wykonują takie usługi jak makijaż czy też czesanie, to zwykle zajmują się one tylko jedną z tych rzeczy. Czasami oczywiście możemy trafić na amatorkę, która wykonuje różne usługi. Tym nie mniej, jeśli nie ma ona technikum fryzjerskiego, ani nie skończyła żadnych kursów, natomiast wykonuje zarówno makijaże jak i fryzury to powinniśmy z podejrzliwością patrzeć na jej umiejętności.

Wydaje się, że kurs wizażu, ani technikum fryzjerskie nie są koniecznie, aby zrobić porządny makijaż i ciekawą fryzurę. Jednakże, poziom usług wykonywanych przez profesjonalistki zdaje się być o wiele wyższy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij