Co trzeba mieć w swojej wakacyjnej walizce

Co trzeba mieć w swojej wakacyjnej walizce?

Sezon wakacyjny już w pełni, a zatem wiele osób na pewno prędzej czy później stanie przed wielkim wyzwaniem jakim jest spakowanie walizki na wyjazd. Według wielu opinii, jest to zaraz po rozpakowywaniu się po powrocie, najmniej przyjemna czynność do wykonania podczas tak wyczekiwanego urlopu. Jest jednak kilka dobrych porad, które mogą ułatwić pakowanie, a nawet nieco je odczarować i uprzyjemnić.

Po pierwsze, lista, lista i jeszcze raz lista. Zanim przystąpimy do wyciągnięcia walizki z dna szafy, sięgnięcie po kartkę papieru i długopis to najrozsądniejszy ruch. Zapisując rzeczy, które musimy spakować, zaoszczędzimy sobie stresu oraz zbędnego zastawiania się nad każdą rzeczą podczas upychania walizki. Wypisujemy tylko, to co jest nam niezbędne a tym samym pakowanie, staje się już tylko przyjemnym wyciąganiem określonych rzeczy z szafy. Dobrą praktyką jest również, wyciągnięcie wszystkich rzeczy i posegregowanie je w kupki, następnie mając wszystko wyjęte i “na widoku” z łatwością możemy przystąpić do pakowania walizki.

Poniżej kilka rzeczy, które koniecznie muszą być w wakacyjnej walizce:

Kosmetyczka – bez tego ani rusz

To chyba najważniejszy element na wyposażeniu walizki. W kosmetyczce możemy zmieścić wszelkie niezbędne elementy codziennej pielęgnacji, tym samym unikając ich kontaktu z czystymi ubraniami. Jest to też dobre miejsce, do spakowania niezbędnych leków i innych rzeczy, które na wyjeździe są konieczne.

Kwestia ubrań

Ubrania to chyba najtrudniejszy element do spakowania, strach przed wzięciem ich za mało często kończy się ledwo domykającą się walizką. Jak tego uniknąć? Dobrą praktyką jest przygotowanie wcześniej gotowych stylizacji na każdy dzień wyjazdu. W ten sposób, wiemy co dokładnie musimy spakować, unikamy przepakowania a co więcej – na wakacjach nie tracimy czasu na zastanawianie się w co się dziś ubrać, ponieważ wszystko mamy już gotowe. Nie wszyscy jednak lubią tak dokładnie planować, co jest w pełni zrozumiałe. Dla takich osób, dobrym sposobem będzie po prostu wzięcie po jednej rzeczy z każdego elementu garderoby na jeden dzień. Zarówno korzystając z pierwszej i drugiej opcji, warto dopakować wtedy jeszcze po 2-3 rzeczy awaryjne, jeśli coś ulegnie zabrudzeniu lub zniszczeniu.

Tego nie możesz zapomnieć, czyli okulary przeciwsłoneczne

Są takie rzeczy, o których podczas letnich wyjazdów nie można zapomnieć – do tej grupy zaliczyć można modne okulary przeciwsłoneczne. Co prawda znajdziemy je na co drugim straganie w typowo wakacyjnych miejscowościach i w każdej chwili możemy wejść do sklepu po nowe, jednak wybieranie zwykłych okularów prosto z sieciówki, nie jest do końca bezpieczne dla naszych oczu. Chyba, że znajdziemy tam egzemplarze wyposażone w szkła polaryzacyjne. To bardzo ważne, ponieważ właśnie polaryzacja chroni nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym. O takie okulary warto zadbać wcześniej, szczególnie że obecnie można je znaleźć w naprawdę dobrych cenach.

Wszystko to, czego jeszcze potrzebujesz

Jeśli urlop nad morzem, będą to na pewno dobre klapki i strój kąpielowy, jeśli podczas urlopu będziemy chodzić po górach, będzie to odpowiedni strój i obuwie. Te dodatki należy dopasować pod miejsce, do którego planujemy się udać.Mając na uwadze wyżej wymienione sposoby, uniknięcie przepakowania powinno przyjść łatwo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij