Co to jest biustonosz typu semi-soft i czym różni się od biustonosza soft?

Biustonosz semi-soft cieszy się dość dużym powodzeniem, co nie dziwi, bo zapewnia maksimum komfortu. Wiele jednak zależy od tego, czy odpowiednio go dopasujemy do swojej sylwetki i wielkości biustu. O czym więc pamiętać? Czym cechuje się biustonosz typu semi-soft i czym różni się od biustonosza soft?

Biustonosz semi-soft. Co to i czym się charakteryzuje?

Biustonosz semi-soft (tzw. biustonosz półusztywniany) ma ciekawą konstrukcję, która sprawia, że ten rodzaj stanika jest tak chętnie wybierany przez kobiety. Jego dolna część (dół miseczki) jest usztywniona, przeważnie za pomocą pianki lub cienkiej gąbki, górna zaś część wykonana jest z miękkiego, zapewniającego komfort materiału, jak haft, koronka lub tiul. Nazwa “soft” (“miękki”) zobowiązuje, nie ma więc tu żadnego dodatkowego wzmocnienia, mogącego negatywnie wpływać na komfort użytkowania bielizny. To doskonale przemyślana konstrukcja, której głównym zadaniem jest podtrzymanie piersi i wymodelowanie ich do dekoltu. A dzięki temu, że niektóre modele posiadają fiszbiny, biustonosz bez trudu zapewnia stabilność w przypadku bardziej obfitych kształtów.

Ten typ stanika może też pełnić funkcję bielizny damskiej typu push-up, jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu biustu. To możliwe za sprawą odpowiednio wykonanych cięć w miseczkach – jedno z nich jest pionowe, a drugie ukośne. Biustonosz damski semi-soft sprawia, że piersi prezentują się pięknie – są optymalnie podparte, mają piękny kształt, są też wyeksponowane w górnej części.

Soft i semi-soft – jakie są różnice między tymi typami biustonosza?

Zanim przejdziemy dalej, omawiając, dla jakich pań taka bielizna damska sprawdzi się najlepiej, odpowiedzmy sobie jeszcze na ważne pytanie, jakie występują różnice między stanikiem typu soft a semi-soft. Pierwszy z wymienionych jest dokładnie taki, jak się nazywa – bardzo miękki, bo miseczki nie są tu w żaden sposób usztywniane, nie mają wypełnień pianką, nie posiadają też specjalnych kieszonek, w których umieszcza się dodatkowe wkładki, podnoszące piersi (tzw. efekt push-up). Z tego względu biustonosz delikatnie unosi piersi i pięknie je modeluje, ale jednocześnie w żaden sposób nie ich nie powiększa.

Już po tym opisie łatwo zauważyć, czym się różnią te dwa typy staników, bo w przeciwieństwie do soft, model semi-soft zapewnia delikatne usztywnienie, stanowiąc tym samym idealne połączenie stanika usztywnianego i miękkiego. Można więc powiedzieć, że perfekcyjnie łączy najlepsze cechy obu tych staników, co sprawia, że wybiera je wiele kobiet, niezależnie od tego, jaki mają rozmiar piersi.

Biustonosz semi-soft. Dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

I właśnie, kontynuując myśl z poprzedniego akapitu, możemy teraz odpowiedzieć sobie na pytanie, komu szczególnie poleca się stanik typu semi-soft. Są wręcz stworzone dla kobiet, które źle się czuje w całkowicie usztywnianej bieliźnie. Z drugiej strony, nie preferują staników zbyt miękkich, bez fiszbiny. Co ważne, jest to typ stanika odpowiedni dla każdej kobiety, niezależnie od tego, jaki ma rozmiar piersi. Nim jednak kupimy odpowiedni model, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by górna część miseczki ładnie obejmowała piersi. Wynika to z tego, że jeśli biust jest za mały lub nie za bardzo jędrny, stanik może nie układać się tak, jak sobie tego życzymy. W przypadku, gdy zauważymy marszczącą się siateczkę, może to wynikać z tego, że nie wybraliśmy właściwego rozmiaru. To samo dotyczy również obwodu oraz ramiączek.

Dobierając właściwy rozmiar stanika, powinniśmy pamiętać, aby nie był on zbyt luźny. Wiele kobiet wybiera stanik ze zbyt małą miseczką i za dużym obwodem, przez co nie odgrywa on dobrze swojej roli. Miseczka powinna zaczynać się pod pachą, co zapewni, że cały biust będzie zebrany. Obwód zaś musi być dość ciasny. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas model i rozmiar biustonosza jest właściwy, sprawdźmy, czy mostek dobrze przylega do klatki piersiowej. Jak odstaje, to oznacza, że albo miseczka jest za mała, albo obwód za duży. 

Biustonosz semi-soft to komfortowa, świetnie wyglądająca i seksowna bielizna dla każdej kobiety. Po przeczytaniu tego artykułu już wiadomo, dlaczego warto sprawić sobie taki upominek, podkreślając swoją kobiecość, ale i co najważniejsze – zapewnić sobie wygodę każdego dnia!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij