Cała prawda o samonośnych biustonoszach

Cała prawda o samonośnych biustonoszach

Rynek biustonoszy jest dzisiaj tak ogromny, że żadna kobieta nie powinna mieć problemu z dopasowaniem biustonosza w zgodzie z własnymi preferencjami. Staniki sportowe, push-up, bezszwowe – niezależnie od sytuacji każda kobieta może dopasować idealnie pasujący rodzaj. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie biustonosze samonośne. Czy charakteryzują się staniki tego rodzaju? Jakie mają przeznaczenie? Czy warto je nosić?

Biustonosze samonośne – czym się charakteryzują?

Jest to jeden z najciekawszych rodzajów biustonoszy dostępny na rynku. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na brak ramiączek, które często psują cały efekt wizualny kreacji, planowanej przygotowywanej przez długie godziny na ten jeden specjalny wieczór. Mówiąc o biustonoszach samonośnych należy również wspomnieć o wkładkach push-up, które znacznie poprawiają wygląd piersi oraz niwelują wszelkie deformacje. Rozwiązania, które projektanci zastosowali w takich stanikach, pozwolą na uniknięcie problemów z regulowaniem ramiączek (co jest zazwyczaj bardzo uciążliwe) oraz pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w walizce.

Jak dopasowywać biustonosze samonośne do rozmiaru oraz kształtu biustu?

Wśród kobiet często panuje mylne przekonanie, że warto wybierać staniki nieco za małe, ponieważ będą one lepiej podkreślały biust, a przede wszystkim niwelują one ryzyko wypadnięcia piersi z miseczki stanika. Jest to przekonanie całkowicie błędne. Biustonosz o zbyt małym rozmiarze będzie powodował deformację piersi, przez co biust jedynie straci na estetyce. Podczas wyboru tej części garderoby warto kierować się przede wszystkim rzeczywistym rozmiarem miseczki.

Tylko biustonosz o odpowiednim rozmiarze zapewni estetyczny wygląd biustu oraz komfort noszenia go, zwłaszcza przez długi okres czasu. Wybór biustonosza w zbyt dużym rozmiarze to również nie najlepszy pomysł, ponieważ w ten sposób można narazić się na jego utratę. Kwestia jest kluczowa zwłaszcza w przypadku imprez tanecznych, kiedy ciało pozostaje nieustannie w ruchu.

Biustonosze samonośne – jak je nosić?

Pytanie zawarte w tytule tego akapitu może z pozory wydawać się trywialne, jednak w rzeczywistości wcale taki nie jest. Wiele kobiet wskutek nieodpowiedniego noszenia staników cierpi z powodu odparzeń oraz otarć na ciele. Przed założeniem biustonosza samotnego kobieta powinna dokładnie umyć i oczyścić skórę w tych okolicach, a następnie skrupulatnie wysuszyć. Umożliwi to dokładnie przylgnięcie miseczki staniki do powierzchni skóry, co zapewni duży komfort jego użytkowania.

W przypadku stosowania biustonoszy tego rodzaju niezalecane jest również stosowanie różnych kremów oraz olejków w okolicach biustu. W przeciwnym wypadku może dojść do odparzeń, które będą powodowały duży dyskomfort. Przed samym założeniem biustonosza powierzchnie skóry należy delikatnie zwilżyć wodą, aby zwiększyć przyczepność między miseczką stanika, a powierzchnią skóry.

W jakich sytuacjach nosić biustonosze samonośne?

Biustonosze samonośne będą doskonale komponowały się z sukienkami z bardzo podkreślonym dekoltem. Ich największa zaletą, że nie posiadają ramiączek. Biustonosze samonośne będą więc idealnie komponowały się z kreacjami, które odsłaniają plecy. Staniki tego rodzaju będą świetnie komponowały się również z innymi kreacjami. Dobrym pomysłem jest na przykład zastosowanie tego rodzaju stanika w sytuacjach formalnych. Koszula wraz z biustonoszem samonośnym będzie stanowić idealne połączenie.

Czy każda kobieta powinna stosować biustonosze samonośne?

Często kobiety o nieco większym rozmiarze biustu rezygnują z noszenia staników samonośnych, ponieważ uważają, że nie będą w stanie znaleźć dla siebie takiego o odpowiednim kształcie oraz rozmiarze. Nic bardziej mylnego. Producenci bielizny damskiej zadbali kobiety, które posiadają biust w większych rozmiarach. W przypadku takich kobiet należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rozmiar biustonosza, ponieważ nieodpowiednie modele mogą odklejać się od powierzchni skóry i powodować dyskomfort. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety o nieco większych gabarytach nosiły tego rodzaju staniki.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij