Bramy segmentowe czy rolowane?

Dzisiaj wiele osób zastanawia się nad wyborem bramy segmentowej lub roletowej. Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie należy do łatwych zadań i trzeba poświęcić sporo czasu, zanim na cokolwiek się zdecydujemy. Oczywiście osoby mające garaż bezpośrednio za domem lub przed domem, potrzebują w miarę dużo miejsca i swobody, dlatego nic dziwnego, że takie rozwiązania muszą być zaprojektowane zgodnie z pewnym standardem.

Należy mieć świadomość, że jedna osoba będzie potrzebować bardziej izolacji akustycznej, natomiast inna osoba będzie bardziej preferowała izolację termiczną. Wiele zależy od nas samych, ponieważ w przypadku wyboru odpowiedniego garażu w dużym stopniu decydują własne wymagania i preferencje, co do garażu.

Modne rozwiązanie techniczne

Na pewno bramy garażowe, to dzisiaj jeden z lepszych wyborów, zwłaszcza jeśli postawimy na typowe bramy segmentowe, gdzie większość tego typu rozwiązań otwiera się do góry. Pozwala to schować drzwi całkowicie za stropem garażu. Istnieją inne rozwiązania, gdzie brama uchyla się na bok, ale wtedy jest ruchoma jedna ściana. Warto zwrócić uwagę, że jest to o wiele bardziej droższe rozwiązania, niż w przypadku tradycyjnego otwierania. Jeśli jednak pod sufitem naszego garażu przechodzi instalacja, to wtedy, tego typu otwierania garażu, jak najbardziej jest uzasadnione.

Trzeba pamiętać, że dzisiaj bramy segmentowe, pozwalają nam schować samochód, czy też wiele innych drobnych rzeczy i co najważniejsze, całość zajmie nam niewiele wolnej przestrzeni. Daje nam to wyższy komfort korzystania i nic dziwnego, że takie rozwiązania, spisują się lepiej, niż wiele innych typowych zastosowań garażowych.

Należy mieć również świadomość, że dzisiejsze mechanizmy otwierania, są całkowicie automatyczne, co oznacza, że bez problemu otworzymy nasz garaż, nawet w czasie mroźnej zimy. Z pewnością takie rozwiązania, to dzisiaj wszechobecna wygoda, na którą każdy może sobie pozwolić.

Brak ograniczeń technicznych

Warto dodać, że nadproże w tego typu bramach, nie stanowi żadnego ograniczenia, dla samej konstrukcji. W tym wypadku możemy nawet zdecydować się na montaż bramy, gdy posiadamy nadproże łukowe, lub inny dowolny kształt. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto również wspomnieć o lepszej izolacji termicznej, co pozwala również znacząco zaoszczędzić, na ogólnym ogrzewaniu domu. Bramy z wyższego segmentu, potrafią również zapewnić nam pełną ochronę przed zimnem jak i hałasem, dzięki czemu mamy do czynienia z wielofunkcyjnym rozwiązaniem.

Brama segmentowa, to przede wszystkim najlepsze połączenie, jeśli mamy garaż, dołączony bezpośrednio do naszego domu. To bardzo wygodne i pod wieloma względami nowoczesne rozwiązanie, na które warto się dzisiaj zdecydować. Elektryczny napęd w takiej bramie nie stanowi jedynie dodatku, jest to nic innego, jak konkretny element całej konstrukcji.

Bramy rolowane

Jeśli nie podobają nam się takie rozwiązania, to zawsze możemy postawić na bramy rolowane. W przypadku takiego rozwiązania montaż takiej bramy, możemy wykonać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Bardzo często tego typu rozwiązania, dają nam również odpowiednią wytrzymałość, dzięki zastosowaniu wytrzymałego aluminium. W tym wypadku taka opcja wydaje się uzasadniona, zwłaszcza jeśli nasz garaż, ma posiadać całkowitą odporność na korozję.

W wielu przypadkach takie bramy, posiadają również blokadę, która uniemożliwia podważenie zamkniętych drzwi, jest to konkretny dodatek, który w tym przypadku spełnia praktyczną funkcję. Liczy się wybór, ale cena tego typu bram, jest wyższa niż w przypadku innych rozwiązań, dlatego warto przeanalizować taki zakup.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij