Zdecydowanie jednym z najwygodniejszych i najbardziej praktycznych ubrań jest bluza z kapturem. Noszona może być dosłownie przez każdego, ponieważ na rynku mamy obecnie nieograniczony wybór krojów i kolorów. Uwielbiają ją dzieci, które całe dnie spędzają poza domem i cenią sobie wygodę oraz oczywiście dorośli, którzy po całym dniu spędzonym w pracy „pod krawatem” mają ochotę założyć na siebie coś wygodniejszego i zrelaksować się.

Niektóre bardziej „eleganckie”, zakładane są głównie przez młodych ludzi nawet do sportowego typu marynarek, ubierane na co dzień na uczelnię, do szkoły, na wieczorne spotkania z przyjaciółmi, czy nawet do pracy (w której strój formalny nie jest wymagany). Ta bardziej sportowa bluza z kapturem wybierana jest natomiast zazwyczaj przez ludzi aktywnych, uprawiających sport. Nadaje się idealnie na piesze wycieczki po górach, na rower, jest doskonała do biegania, a także do gry w tenisa, jazdy na rolkach. Ponadto, bluza z kapturem może być założona pod kurtkę, kiedy temperatura na dworze nie sprzyja „lżejszym” strojom.

To właśnie dzięki kapturowi, bluza z kapturem noszona jest również podczas niewielkiego deszczu, oczywiście wszystko zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonana, jednak sprawdza się doskonale, gdy deszcz nagle nas zaskoczy i chcemy na czas dotarcia w „bezpieczne” miejsce uchronić się przed zmoknięcie. Często szyta z kieszeniami, do których np. podczas spaceru włożyć możemy telefon komórkowy, czy niewielkich rozmiarów portfel, tak aby codziennie noszone plecaki, torebki, zostawić czasem w domu.

W cieplejsze dni możemy zawsze schować ciuch do plecaka, torebki lub po prostu zabrać do ręki, ponieważ bluza z kapturem jest naprawdę lekka, więc nie przysporzy nam dodatkowego kłopotu. W zimniejsze pory roku natomiast bluza stanowić może jedną z warstw, dzięki której będzie nam ciepło, nawet podczas tych najzimniejszych dni.

Dzięki uniwersalnemu charakterowi bluza z kapturem jest bardzo chętnie wybierana na co dzień, nadaje się zdecydowanie do każdego typu sylwetki, ponieważ są bluzy luźniejsze i bardziej obcisłe. Łatwo się je pierze, materiał jest elastyczny, nie niszczy się, może być prana w pralce często, a i tak będziemy cieszyć się nią długi czas. Dostępne są na rynku w różnych krojach, kolorach i oczywiście w cenach, więc dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie tak dawno temu bluza z kapturem zliczyła swój wielki powrót wśród najbardziej wpływowych postaci mody. Spowodowane było to powrotem lat 90 tych na wybiegi stolic mody. Stylizacje z bluzami największych gwiazd można zobaczyć na Temat Moda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ