Bielizna na upalne dni – jaką wybrać?

Czy w lecie najwygodniej jest w ogóle zrezygnować z biustonosza? Wiele kobiet z ulgą zdejmuje go, gdy tylko przekroczy próg domu, a najchętniej w ogóle rezygnuje z tej części bielizny, gdy ubranie i okoliczności na to pozwolą. Czasem jednak nie jest to możliwe, np. pod gładką bluzkę do pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Kinga.com.pl

Także biust duży i ciężki albo mniej jędrny potrzebuje stałego „ostanikowania”. Co więcej, w takim wypadku brak bielizny może nawet prowadzić do odparzeń skóry pod biustem, na co dobry rozmiar, podtrzymanie i przyjazny skórze materiał nie pozwolą. Jak jednak wybrać bieliznę na letnie dni, by nie była dla nas obciążeniem?

Biustonosze półusztywniane – kompromis, który czasem bywa potrzebny

W naprawdę upalne dni trudno wyobrazić sobie spędzenie całego dnia w wyłożonym od środka gąbką biustonoszu. Jednak nie każda kobieta jest w stanie czuć się swobodnie w miękkim, cienkim staniku.

Zwłaszcza w pracy, na wywiadówce w szkole czy innych okolicznościach raczej oficjalnych i wymagających odpowiedniego stroju. Alternatywą i dobrym kompromisem będą więc na lato biustonosze półusztywniane do kupienia choćby pod tym adresem: http://www.kinga.com.pl/biustonosze/polusztywniane.

Dolna część, wzmocniona usztywnieniem, zapewni odpowiednie krycie i stabilny kształt biustu, natomiast górna zrobiona jest tylko z cienkiego materiału, najczęściej koronkowego, nadającego kształt i piękne wykończenie. Taki stanik jest też usztywniony delikatniej, cieńszą warstwą, a nie całkowicie sztywną.

Skóra pod nim nie będzie się więc pocić z gorąca, a jednocześnie model taki pozwoli poczuć się pewnie nawet w lekko prześwitującej koszuli. Dobrze też wybrać kolor pasujący do ubrania pod stanikiem. W przypadku cienkich białych materiałów mniej odznaczał się będzie cielisty niż biały.

Akcesoria do bielizny – czego lepiej unikać?

Sklepy z bielizną damską poza samymi biustonoszami, kompletami i majtkami, często oferują też różnego rodzaju dodatki. Wśród nich znaleźć można silikonowe ramiączka. Chociaż wydaje się, że będą całkowicie niewidoczne, to jednak tak nie jest, kiedy założymy je do sukienki czy bluzki na ramiączkach lub w ogóle z odsłoniętą górą.

Tak naprawdę ramiączka takie, przez gładkość powierzchni odbijające światło, będą widoczne. Do tego mogą nagrzewać się w słońcu. Ramiączka silikonowe lepiej zostawić do bluzek i topów z przeźroczystościami na ramionach i dekolcie.

Do góry bez ramiączek najlepszy będzie specjalny stanik z odpinanymi ramiączkami lub bez nich. W środku będzie on miał silikonowe taśmy utrzymujące go w miejscu. Szczególnie ważne jest też wtedy właściwe dobranie rozmiaru i koniecznie dość ciasny obwód.

Inne akcesoria do bielizny to np. specjalne łączniki, pozwalające spiąć ze sobą ramiączka z tyłu. Dzięki temu ramiączka ukryć można pod koszulką typu tank top albo ze skrzyżowanymi ramiączkami.

Stanik balkonetka z odpinanymi ramiączkami może też posłużyć do bluzek i sukienek z odkrytymi plecami i paskiem materiału zakładanym na szyję, tzw. halterneck lub dekoltem amerykańskim. Wystarczy zamienić je na pojedynczą długą elastyczną taśmę, przeznaczoną do tego celu.

Jak dbać o bieliznę i biust – w trakcie upałów

Latem pocimy się mocniej, a do skóry łatwiej przylega kurz i zanieczyszczenia. Koszulki, bluzki po jednym założeniu bezwzględnie nadają się do prania po jednym założeniu. Częściej zmieniamy też spodnie i wierzchnie okrycia.

Co jednak z delikatną bielizną? Pranie biustonoszy często i w silnych detergentach przyspiesza ich zużywanie – a dobry stanik wcale nie jest wydatkiem zupełnie nieznaczącym.

Latem trudno uniknąć częstszego niż zimą prania. Tym bardziej ważne jest, aby robić to delikatnie. Przede wszystkim wybrać należy łagodny płyn do prania – do koronek i usztywnień jest on o wiele lepszy niż proszek i nie zostawi na pewno żadnego osadu.

Najlepiej bieliznę prać ręcznie, w lekko ciepłej wodzie. Gdy nie mamy możliwości lub czasu, zastosować można pranie w pralce w najłagodniejszych programach.

Do tego naprawdę warto mieć specjalne woreczki albo plastikowe kule do prania staników. Zapobiegną one rozciąganiu materiału, jego zaciągnięciom czy przecieraniu przez fiszbiny. Na trwałość bielizny wpływa też nienoszenie jej dwa czy więcej dni pod rząd – wtedy nie rozciąga się na trwałe.

Natomiast kiedy przez pocenie noszenie stanika jest niewygodne w upały, pomóc powinno zastosowanie na dolną część biustu o skórę pod nim zasypki dla dzieci – wchłonie ona nadmiar wilgoci i sprawi, że materiał biustonosza nie będzie się przyklejał do skóry.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij